[ listy zadań | co było | kontakt ]

Analiza matematyczna M2
semestr letni 2017/18

O czym?

Dalej uczymy się rachunku różniczkowego i całkowego. Zaczniemy od całki Riemanna i Riemanna–Stieltjesa, całek niewłaściwych i całek z parametrem. Potem: szeregi. Najważniejszy temat: różniczkowanie funkcji wielu zmiennych. Na koniec: szeregi Fouriera.

Dla wnikliwych: karta kursu.

Jak zaliczyć?

Odpowiedź skrócona: uczyć się!

Odpowiedź dłuższa: być aktywnym na ćwiczeniach oraz dobrze napisać kartkówki (kilkanaście), kolokwia (dwa, prawdopodobnie w 6 i 11 tygodniu zajęć) i egzamin (jeden, ale dwa podejścia, w sesji egzaminacyjnej). Za wszystko otrzymuje się punkty: do 20 za aktywność i kartkówki, po 20 za kolokwia i 40 za egzamin. Razem 100 punktów. Aby uzyskać zaliczenie, trzeba zebrać 45 punktów, w tym co najmniej 15 z egzaminu. Podobne progi na kolejne oceny: 45/15 (dst), 55/18 (dst+), 65/21 (db), 75/24 (db+), 85/27 (bdb). Ocena celująca przyznawana będzie indywidualnie. Dopuszczam podciągnięcie oceny, jeśli widać wyraźne postępy.

Jak się uczyć?

Kiedy zaliczenie?

Czy będzie trudno?

Tak. Trudniej, niż w pierwszym semestrze. Dużo trudniej.

Plan studiów zakłada w każdym tygodniu 4 godziny wykładów, 3 godziny ćwiczeń oraz 11 godzin samodzielnej pracy nad analizą matematyczną. Jeśli od początku będą Państwo postępować zgodnie z tą instrukcją, będzie dobrze.

Co jeszcze?

Literatura

Podręczniki:

Zbiory zadań:

Książki w serwisie libra.ibuk.pl dostępne są z obszaru Politechniki Wrocławskiej lub przez proxy.

Listy zadań na ćwiczenia

Zadania z kolokwiów i egzaminów

Notatki z wykładu

Pani Paulina Michalska zgodziła się udostępnić swoje notatki z wykładu (24,2 MB). Bardzo dziękujemy!

Kontakt

Jeśli mam odpowiedzieć, potrzebuję informacji kontaktowych.