Main menu
OMatKo!!!Bez kategoriiWykład otwierający VIII edycję „OMatKo”

Wykład otwierający VIII edycję „OMatKo”

Kolejna edycja Ogólnopolskiej Matematycznej Konferencji Studentów już za pasem. Jeżeli jeszcze nie kupiliście biletów, to macie ostatnie momenty na podjęcie decyjzji! 😉 A co będziemy mieli okazję usłyszeć w weekend? Oprócz wielu wspaniałych prelekcji studenckich, zaciekawi nas niewątpliwie wykład otwierający dr. hab. Janusza Szwabińskiego pt. „Jak śledzić pandemię i nie zwariować, czyli o matematycznym modelowaniu epidemii”.

O koncepcji spłaszczenia krzywej zachorowań słyszał chyba każdy, kto śledził doniesienia dotyczące wirusa SARS-CoV-2. W ramach tego wykładu prof. Janusz Szwabiński opowie, skąd biorą się przesłanki do tworzenia tego typu strategii do walki z pandemiami. W tym celu omówi kilka wybranych matematycznych modeli zachorowań, z których najstarszy sięga XVIII wieku. Analiza płynących z nich wniosków pozwoli lepiej zrozumieć informacje dotyczące COVID-19.