Main menu

Wykład otwierający

„OMatKo!!!” rozpocznie się z przytupem!
Wykład otwierający wygłosi prof. dr hab. inż. Łukasz Płociniczak, który przedstawi prelekcję pt.: „Matematyka klimatu oraz nauk o Ziemi”.

Abstrakt prelekcji wygląda następująco:

Jednym z najbardziej spektakularnych, wielkoskalowych oraz użytecznych zastosowań matematyki jest prognozowanie pogody. Nie jest przesadą powiedzenie, że trafna prognoza potrafi uratować wiele istnień ludzkich. Wykład będzie dotyczył narzędzi matematycznych (głównie równań różniczkowych), które z ogromnym powodzeniem wykorzystywane są w meteorologii oraz innych naukach o Ziemi. Glacjologia, geologia, hydrologia oraz klimatologia czerpią pełnymi garściami z matematyki, dzięki której możliwe jest dokładne opisanie dynamiki wszelakich zjawisk naturalnych. Oprócz tego, obiekty i narzędzia spotykane w powyższych zastosowaniach są ciekawe, nietrywialne oraz stanowią bardzo żyzne pole do rozwoju samej matematyki.

Nasza cywilizacja znajduje się na krawędzi katastrofy klimatycznej, która może mieć druzgocące skutki dla wielu milionów ludzi. Matematyka daje naukowcom narzędzia, dzięki którym w wiarygodny sposób możemy rozważać wiele scenariuszy, które mogą się wydarzyć lub się wydarzyły. To, z kolei – i miejmy nadzieję – będzie przekonującym argumentem dla rządzących największymi krajami w kształtowaniu ich działań i polityki klimatycznej.

Zgłoszenia dla aktywnych uczestników

Konferencji „OMatKo!!!” przyświeca idea „studenci-studentom”, dlatego serdecznie zapraszamy do wzięcia aktywnego udziału w wydarzeniu. W jaki sposób? Można wygłosić prelekcję w jednym z dwóch bloków – Matematyki Teoretycznej lub Matematyki Stosowanej. Jest też możliwość zaprezentowania swojego plakatu i przedyskutowania tematu z innymi uczestnikami na sesji plakatowej. Dla tych mniej śmiałych stwarzamy możliwość wystąpienia grupowego podczas prezentacji kół naukowych.

Dla najlepszych przewidujemy atrakcyjne nagrody!

Przypominamy, że na zgłoszenia prelekcji, plakatów oraz kół naukowych czekamy tylko kilka dni!

  

„OMatKo!!!” 2020 powraca!

Wyjątkowa edycja Ogólnopolskiej Matematycznej Konferencji Studentów „OMatKo!!!” odbędzie się online w Mikołajkowy weekend 5-6 grudnia. Gwarantujemy dobrą zabawę i wielu matematyków. Więcej informacji już wkrótce. Śledźcie naszą stronę oraz wydarzenie na Facebooku, aby być na bieżąco.

Wstrzymanie rejestracji

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim za ogromne zainteresowanie VII edycją Ogólnopolskiej Matematycznej Konferencji Studentów „OMatKo!!!”. Niestety, z przykrością informujemy, że w związku z zagrożeniami związanymi z Koronawirusem, Jego Magnificencja, Rektor Politechniki Wrocławskiej prof. dr hab. inż. Cezary Madryas postanowił wstrzymać do 10.03.2020r. wszystkie wydarzenia organizowane przez organizacje studenckie działające przy Politechnice Wrocławskiej.
Z tego powodu, zapisy oraz płatności w serwisie polibudka.pl nie będą aktywne do czasu ogłoszenia oficjalnego oświadczenia uczelni. Będziemy na bieżąco informować Was o terminie wznowienia zapisów na konferencję. Prosimy Was o cierpliwość, na pewno każdemu z Was uda się zapisać na wydarzenie po ponownym uruchomieniu formularza. Przedłużone zostaną również terminy na składanie abstraktów. Tym samym, wszystkich już zapisanych informujemy, że nie ma żadnej potrzeby do zmartwień, Wasze wpłaty są w pełni bezpieczne i czekają na konferencję.
Serdecznie przepraszamy za wszelkie niedogodności, niestety sytuacja nie jest zależna od nas. Mamy nadzieję, że wkrótce przyjdziemy do Was z dobrymi wieściami i świeżymi informacjami odnośnie zapisów i samej konferencji. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Zapisy otwarte!

Informujemy, że zapisy na OMatKo 2020 już ruszyły!

Bilety można zakupić pod tym adresem. Jednocześnie przypominamy, że w związku ze zmianą ustawy o podatku VAT osoby pragnące otrzymać fakturę muszą zrobić to w momencie składania zamówienia na portalu polibudka.pl. W przeciwnym wypadku nie będziemy mieli możliwości wystawienia faktur.

Ponownie zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konferencji. Można go znaleźć tutaj.

Do zobaczenia w kwietniu!

Otwarcie rejestracji

Zastanawiasz się, jak sprawić, by tegoroczne walentynki były wyjątkowe? 🤔
Prawdopodobnie mamy dla Ciebie i Twojej miłości idealne rozwiązanie. Bo co może być piękniejsze niż kwiaty, babeczki, wspólnie spędzony czas i wejściówki na OMatKo 2020?

Otwarcie zapisów na tegoroczną edycję OMatKo już w ten czwartek, trzynastego lutego! Jeżeli nie masz jeszcze prezentu na walentynki, to ten będzie idealny! 😍

Zanim to jednak nastąpi, serdecznie zapraszamy wszystkich do zapoznania się z tegorocznym regulaminem konferencji: https://docs.google.com/document/d/1WYPXS4w6pFFREub8huCv7GiI5D9VOJw0RmKV0bMNLCc/edit/

Od tego roku z przyczyn technicznych mamy małą zmianę. Wszystkie osoby pragnące dostać fakturę VAT na bilety muszą zgłosić ten fakt przy rejestracji. Później niestety nie będziemy mieli możliwości jej wydania.

„OMatKo!!!” 2020

Co można powiedzieć o liczbie 149?
👉 Jest trzydziestą piątą liczbą pierwszą.
👉 Jest dwunastą liczbą Tribonacciego.
👉 Tyle (w przybliżeniu) milionów kilometrów znajdujemy się od Słońca.
👉 I za tyle właśnie dni odbędzie się kolejna edycja OMatKo!

Tak jest, znamy już datę VII edycji Ogólnopolskiej Matematycznej Konferencji Studentów „OMatKo”! Tym razem spotykamy się w dniach 3-5 kwietnia 2020 roku, więc łapcie swoje kalendarze i zapiszcie tę datę! 🔥

Laureaci VI edycji OMatKo!!!

VI edycja Ogólnopolskiej Matematycznej Konferencji Studentów za nami. Oto jej laureaci:

⭐️ Matematyka Teoretyczna
I miejsce: Jacek Kurek – „Jak duży jest twój poset?”
II miejsce: Michał Kijaczko – „Sumy Eulera i ich związki z funkcjami typu ζ Riemanna”
III miejsce: Vladyslav Rachek „Kolorowanie grafów planarnych i hipoteza Steinberga”
⭐️ Matematyka Stosowana
I miejsce: Jan Gromko – „Dysonanse nie tylko poznawcze. Muzyka generatywna”
II miejsce: Filip Przybycień – „Ziemia kawałkami płaska”
III miejsce: Jarosław Gruszka – „Daj się oszukać, czyli tworzenie fotorealistycznych obrazów metodą path tracingu”
⭐️ Plakat
I miejsce: Joanna Waczyńska – „Relacja według teorii odnowy”
II miejsce: Marcin Wierzbiński – „Grupa podstawowa”
III miejsce: Katarzyna Charytanowicz – „Krzywa spodkowa”
⭐️ Koło naukowe
laureaci: Koło Matematyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego im. prof. Stanisława Zaremby
⭐️ Gra Giełdowa – Zainwestuj z KNIFem
I miejsce: Kamil Krawczyk
II miejsce: Patrycja Studzienna
III miejsce: Patryk Wielopolski
⭐️ Quiz matematyczny w AR-Barze
Zwycięski team: Arkadiusz Poziemski, Mateusz Pyzik, Michał Sierszulski, Aleksandra Bator, Michał Zdrojewski
⭐️ Konkurs na projekt omatkowej koszulki
laureatka: Dominika Szydło
⭐️ Konkurs na najlepsze omatkowe zdjęcie
Instagram: Weronika Jankowska
Facebook: Erwin Jasic

Koło Naukowe Matematyki

KNM

Działa na Politechnice Wrocławskiej już od wielu lat. Mimo słowa „naukowe” w nazwie, poza projektami naukowymi, prowadzonymi z profesorami naszej uczelni, zajmuje się wieloma inicjatywami studenckimi. Wśród nich można wymienić Międzyuczelniany Konkurs „Continuum” (który w tym roku będzie miał już V edycję), nowy konkurs dla licealistów „Math:In”, prowadzenie wykładów dla studentów innych kierunków oraz dla licealistów, wyjazdy na letnie i zimowe obozy matematyczne. Chcesz do nas dołączyć? Więcej informacji na stronie koła.

Strona koła
Koło Naukowe Statystyki Matematematycznej

GAUSS

Koło rozpoczęło działalność w 2010 roku. W ramach cyklu „Spotkania ze statystyką praktyczną”, zajmuje się ono rozwijaniem zainteresowań statystycznych studentów, organizując wykłady i warsztaty poświęcone zastosowaniom statystyki. Koło organizuje też zajęcia rozszerzające kwalifikacje naszych członków na rynku pracy, ponad to, co oferuje uczelnia, w tym kurs „Bazy danych dla analityków”. Koło realizuje również wiele projektów i współpracuje przy organizacji Wrocławskiego Zlotu Użytkowników R, a także organizuje Niezależne Ogólnopolskie Mistrzostwa w Analizie Danych.

Strona koła
Koło Naukowe Inżynierii Finansowej

KNIF

Koło powstało z inicjatywy studentów matematyki zainteresowanych inżynierią finansową. Jego członkowie zajmują się między innymi analizą publikacji dotyczących finansów, przygotowaniem do egzaminów aktuarialnych, a także organizacją kursów i szkoleń odpowiednich do potrzeb studentów. Jeśli jesteś zainteresowany praktycznym wykorzystaniem matematyki, czekamy na Ciebie na kolejnym spotkaniu! Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie oraz na Facebooku.

Strona koła
Koło Naukowe Matematyki Przemysłowej

KNMP

Koło zostało niedawno odnowione po krótkiej przerwie z inicjatywy studentów matematyki stosowanej, którzy chcą przekonać się, w jaki sposób można za pomocą matematyki rozwiązywać problemy w przemyśle, w fizyce czy w naukach środowiskowych. Naszym celem jest nauka modelowania oraz optymalizacji procesów i zjawisk dynamicznych. Może nam to pomóc m.in. przygotować się do pracy na warsztatach Modelling Week oraz podobnych wydarzeniach, które organizowane są w całej Europie. Polegają one na rozwiązywaniu w międzynarodowych grupach problemów natury przemysłowej. Jesteśmy kołem, które zaprasza wszystkich studentów chcących dowiedzieć się czegoś ciekawego!