Main menu

Zapisy już ruszyły!

Uwaga, uwaga!
Właśnie ruszyły zapisy na tegoroczną, piątą już, edycję Ogólnopolskiej Matematycznej Konferencji Studentów „OMatKo!!!”!
Formularz zgłoszeniowy znajdziecie pod adresem: https://goo.gl/forms/RhOYLdyA65HXh1cS2 i będzie on dostępny do 11 marca, także warto się pospieszyć. Z niecierpliwością czekamy na Wasze pomysły na prelekcje i plakaty.
Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia! 😉

dlaStudenta.pl patronem medialnym OMatKo!!!

Portal dlaStudenta.pl został patronem medialnym Ogólnopolskiej Matematycznej Konferencji Studentów „OMatKo!!!”, z czego bardzo się cieszymy! Jak pewnie większość z Was wie, jest to portal skierowany do studentów z całej Polski i tworzony z myślą „studenci dla studentów”. Na stronie możemy znaleźć wiele cennych informacji – począwszy od bieżących wiadomości, poprzez oferty pracy, praktyk i mieszkań do wynajęcia, a skończywszy na artykułach m.in. o wydarzeniach kulturalnych, czy konferencjach i treściach life-style’owych. Dziękujemy za wsparcie!

Artykuł o „OMatKo!!!” możecie już znaleźć na ich stronie pod tym linkiem, a o samej konferencji tu. Serdecznie zapraszamy do zaglądnięcia i przeczytania!

Poszukiwanie sponsorów

Witajcie!
W piątek zakończyliśmy nasze trzydniowe call center, mające na celu poszukiwanie sponsorów, którzy mogą pomóc nam zorganizować kolejne „OMatKo!!!”. Wykonaliśmy mnóstwo telefonów, a zaangażowana w to była spora część naszej ekipy organizacyjnej. Wszystko po to, by nasza konferencja była jeszcze lepsza! Niezbędne jest jednak wsparcie firm. Z naszej strony oferujemy ciekawe i korzystne warunki, dotarcie do dużej liczby odbiorców oraz rozgłos o zasięgu ogólnopolskim.

callcenter

Zaczynamy działać, czyli kolejne „OMatKo!!!”

Cześć!
Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego, zaczęliśmy również przygotowania do kolejnej edycji Ogólnopolskiej Matematycznej Konferencji Studentów „OMatKo!!!”. Mamy nowe pomysły i mnóstwo energii. W tym roku nasza ekipa organizacyjna jest bardzo liczna (na zdjęciu nie ma wszystkich!), więc będzie się działo. Koniecznie śledźcie nasze poczynania na bieżąco. Pozdrawiamy!

omatko1

Patroni medialni

Poznajcie naszych patronów medialnych – Telewizja Studencka Styk oraz Żak Miesięcznik Studentów Politechniki Wrocławskiej. Styk realizuje przy Politechnice Wrocławskiej wiele projektów – reportaże, programy publicystyczne, rozrywkowe, informacyjne i etiudy filmowe, a także szkolenia dziennikarzy, operatorów kamer, realizatorów telewizyjnych i montażystów. Żak natomiast, ukazując się co miesiąc w nakładzie 4000 egzemplarzy, opisuje wszelkie aktualności, ważne dla studentów sprawy, ich pasje i działania.
stykzak

Patronat honorowy

Przedstawiamy naszego Patrona Honorowego – Polskie Towarzystwo Matematyczne. Od 1919 roku Stowarzyszenie wspiera badania matematyczne i zastosowania matematyki, krzewi kulturę matematyczną, dba o wspieranie edukacji matematycznej i popularyzację matematyki w społeczeństwie. W 2007 PTM uzyskało status organizacji pożytku publicznego, a już za dwa lata będzie obchodzić 100-lecie swojego istnienia!
ptm2

Już za kilka dni widzimy się na Politechnice Wrocławskiej!

Już za kilka dni widzimy się na Politechnice Wrocławskiej! Pierwszego dnia Konferencji zapraszamy Uczestników i wszystkich zainteresowanych na inauguracyjny wykład, który wygłosi prof. dr hab. Jacek Cichoń – autor dziesiątek publikacji, trzech książek oraz kilku twierdzeń z zakresu m.in. teorii mnogości i teorii miary. Temat wykładu: „Metody analityczne matematyki dyskretnej”. Zapowiada się niezwykle ciekawie! 🙂

Poznajcie też naszych konferansjerów.
Magdalena Orłowska i Przemysław Biernacki studiują matematykę stosowaną na Wydziale Matematyki Politechniki Wrocławskiej.
Magda jest członkinią kola naukowego statystyki matematycznej GAUSS. Dziewczyna z artystyczną duszą, nigdy nie pogardzi dobrą książką, uwielbia słuchać muzyki z lat 80-tych oraz odświeżać utwory sprzed kilkudziesięciu lat, tworząc ich nowe aranżacje. Lubi nawiązywać nowe znajomości i poznawać ciekawych ludzi. Preferuje aktywne formy wypoczynku. Czas wolny, o ile taki się nadarzy, spędza w gronie przyjaciół. Przemek pasjonuje się ludźmi, podróżami i uczelnią – większość swojego czasu spędza na kampusie, działając w Zarządzie Parlamentu Studentów PWr. W wolnych chwilach układa trasę wakacyjnego roadtripa po Stanach Zjednoczonych i wyszukuje kolejne zielone gadżety – od muszki, przez komputer, aż po termokubek – zielono mu!
konferansjerzy

O Sponsorze Głównym

Niezmiernie miło jest nam ogłosić, że naszym tegorocznym Sponsorem Głównym jest firma McKinsey&Company, która zajmuje się doradztwem strategicznym.
Podczas naszej Konferencji będziecie mieli okazję dowiedzieć się czegoś więcej o działalności McKinsey Polish Knowledge Center, gdzie od prawie 7 lat firma prowadzi Centrum Research and Analytics i zatrudnia absolwentow kierunkow matematycznych.
McKinsey Data Scientists z Wrocławia przybliżą Wam szereg zastosowań matematycznych w problemach biznesowych, podzielą się przykładami z codziennej pracy i bardzo chętnie odpowiedzą na Wasze pytania.
Już dzisiaj zapraszamy Was do obserwowania fanpage’a naszego Sponsora oraz zapoznania się z ofertami praktyk i pracy na stronie internetowej: http://www.mckinsey.com/careers/search-jobs.
mckin2

 

Poznajcie Marii – jedną z Analityczek z McKinsey z Wrocławia. Więcej historii o projektach, wykorzystywaniu wiedzy matematycznej i codziennej pracy w McKinsey już za tydzień podczas prezentacji firmy 7-go kwietnia, między 11:30-14:00 z przerwą kawową.

http://www.mckinsey.com/…/meet-our-peop…/careers-blog/mariia

Mariia Koroliuk

Koło Naukowe Matematyki

KNM

Działa na Politechnice Wrocławskiej już od wielu lat. Mimo słowa „naukowe” w nazwie, poza projektami naukowymi, prowadzonymi z profesorami naszej uczelni, zajmuje się wieloma inicjatywami studenckimi. Wśród nich można wymienić Międzyuczelniany Konkurs „Continuum” (który w tym roku będzie miał już V edycję), nowy konkurs dla licealistów „Math:In”, prowadzenie wykładów dla studentów innych kierunków oraz dla licealistów, wyjazdy na letnie i zimowe obozy matematyczne. Chcesz do nas dołączyć? Więcej informacji na stronie koła.

Strona koła
Koło Naukowe Statystyki Matematematycznej

GAUSS

Koło rozpoczęło działalność w 2010 roku. W ramach cyklu „Spotkania ze statystyką praktyczną”, zajmuje się ono rozwijaniem zainteresowań statystycznych studentów, organizując wykłady i warsztaty poświęcone zastosowaniom statystyki. Koło organizuje też zajęcia rozszerzające kwalifikacje naszych członków na rynku pracy, ponad to, co oferuje uczelnia, w tym kurs „Bazy danych dla analityków”. Koło realizuje również wiele projektów i współpracuje przy organizacji Wrocławskiego Zlotu Użytkowników R, a także organizuje Niezależne Ogólnopolskie Mistrzostwa w Analizie Danych.

Strona koła
Koło Naukowe Inżynierii Finansowej

KNIF

Koło powstało z inicjatywy studentów matematyki zainteresowanych inżynierią finansową. Jego członkowie zajmują się między innymi analizą publikacji dotyczących finansów, przygotowaniem do egzaminów aktuarialnych, a także organizacją kursów i szkoleń odpowiednich do potrzeb studentów. Jeśli jesteś zainteresowany praktycznym wykorzystaniem matematyki, czekamy na Ciebie na kolejnym spotkaniu! Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie oraz na Facebooku.

Strona koła
Koło Naukowe Matematyki Przemysłowej

KNMP

Koło zostało niedawno odnowione po krótkiej przerwie z inicjatywy studentów matematyki stosowanej, którzy chcą przekonać się, w jaki sposób można za pomocą matematyki rozwiązywać problemy w przemyśle, w fizyce czy w naukach środowiskowych. Naszym celem jest nauka modelowania oraz optymalizacji procesów i zjawisk dynamicznych. Może nam to pomóc m.in. przygotować się do pracy na warsztatach Modelling Week oraz podobnych wydarzeniach, które organizowane są w całej Europie. Polegają one na rozwiązywaniu w międzynarodowych grupach problemów natury przemysłowej. Jesteśmy kołem, które zaprasza wszystkich studentów chcących dowiedzieć się czegoś ciekawego!

Facebook