Zasady zaliczenia ,,Rachunku Prawdopodobieństwa'' dla III roku W13


Kurs (dokładniej: grupa kursów) kończy się egzaminem. Egzamin będzie składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Zwolnienie z części ustnej jest możliwe tylko w przypadku tych osób, które bardzo dobrze zaliczą ćwiczenia i równie dobrze napiszą część pisemną. Do egzaminu dopuszczone będą tylko te osoby, które zaliczą ćwiczenia.


W czasie semestru nie będzie kolokwiów. Za to na ćwiczeniach odbędzie się 10 kartkówek, każda będzie trwała 10 minut i składała się z dwóch części: trzeba będzie podać poprawne sformułowanie jakiejś definicji lub twierdzenia oraz rozwiązać jedno standardowe i niezbyt skomplikowane zadanie, bardzo podobne do zadań, które przed dniem kartkówki były już rozwiązane na ćwiczeniach (na którychkolwiek, a nie na poprzednich!). Pierwsza kartkówka odbędzie się na trzecich ćwiczeniach w semestrze.

Kto nie uzyska co najmniej połowy punktów z każdej z tych części, nie zaliczy ćwiczeń. Zaliczenie poprawkowe ćwiczeń (tylko jedno!) będzie polegało na napisaniu w dodatkowym terminie (w czasie sesji) 8 – 10 definicji i/lub twierdzeń oraz 4 łatwych zadań. Poprawkę zalicza uzyskanie co najmniej połowy punktów z każdej części.


Egzamin pisemny to 6 zadań na 120 minut. Będą one podobne do zadań z list, ale ponieważ na rozwiązanie każdego z nich będzie przeznaczone średnio 20 minut (a nie 6 – 7 minut, jak na kartkówkach), będą one bardziej skomplikowane. Jak zwykle, do zaliczenia na ocenę DOST wystarczy połowa możliwych do zdobycia punktów. Pozostałej części tabelki służącej do przeliczenia punktów na ocenę nie chcę teraz ustalać z przyczyn, które wyjaśniałem Państwu w zeszłym semestrze.

Terminy egzaminów:

podstawowy 1 lutego 2019, 13:00, sala 304 A-1

poprawkowy 13 lutego 2019, 11:00, sala 204 A-1