Łukasz Leżaj

lukasz.lezaj@pwr.edu.pl
ID 0000-0002-4231-5030

Notka informacyjna

Urodziłem się we Wrocławiu i mieszkam tu przez całe życie. W 2012r. ukończyłem klasę dwujęzyczną o o profilu matematyczno-fizycznym w LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu i rozpocząłem studia na kierunkach: Matematyka na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki i Mechanika i Budowa Maszyn na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Te drugie ukończyłem w lutym 2016 r., natomiast matematyką zajmuję się do dziś. Na 3 roku dostałem się pod opiekę prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Bogdana, a potem — dr. hab. inż. Tomasza Grzywnego, pod opieką którego napisałem pracę magisterską, a w 2021 r. obroniłem doktorat pt. Non-symmetric Lévy processes on the real line. W 2022 r. odbyłem półroczny staż podoktorski na University of Jyväskylä w Finlandii pod opieką prof. Stefana Geissa. Obecnie jestem zatrudniony na stanowisku adiunkta na Wydziale Matematyki Politechniki Wrocławskiej.